Statybinė mediena

 UAB „Adolitos mediena" statybinė mediena pjaunama iš lietuviškos medienos: pušies, eglės. Medieną lentpjūvėje įsigyti galima nedžiovintą - „žalią" arba džiovintą.

Medieną, kuri bus naudojama konstrukcijoms, rekomenduojama džiovinti. Džiovinta statybinė mediena (iki 18-20% drėgnumo) yra ~2 kartus stipresnė už nedžiovintą medieną. Jei statybinė mediena naudojama ne itin gerai vėdinamose konstrukcijose, ji nespėjusi natūraliai išdžiūti, gali pradėt pelyti.

 

Užsakymus priimame telefonu: +370 650 20102

 

Įmonėje parduodama visa statybinė mediena bei medienos ruošiniai:
mediena rastiniams namams;
mediena karkasinių namų konstrukcijoms;
mediena stogams;

mediena tvoroms;

- statybinė mediena;
įvairaus dydžio lentos, brusai, tašai įvairiems poreikiams;
rąstinių namų, pirčių, pavėsinių gamybai;

Įmonėje dirbantys specialistai turi daugiau kaip 20 metų patirtį šiose srityse: pjovimo, medžio apdirbimo.

Konstrukcinė mediena

Mediena dėl jos savybių yra statyboje plačiai naudojama kaip apdailinė ir konstrukcinė medžiaga. Medinį karkasą turinčių pastatų nešančiosios konstrukcijos yra pagamintos iš statybinės medienos, tačiau mediena dažnai naudojama ir iš kitų medžiagų padarytose pastatų konstrukcijose, pvz., stogų konstrukcijose bei įvairiose stoginėse.

Mūsų gaminių asortimente yra visi pagrindinių ir karkasinių konstrukcijų statymui reikalingi medienos matmenys.

UAB „Adolitos mediena" gaminami įvairių matmenų tašai, apipjauti iš 2 arba 4 pusių.
Standartiniai matmenys pateikti čia

Statybine_mediena_2

MEDIENA IŠORINEI APDAILAI


Lauko dailylentės

Rekomenduojamas lauko dailylentės storis - bent 18 mm.

UAB „Adolitos mediena" lauko dailylenčių gamybai naudojama optiniu būdu kruopščiai atrinktų eglinių rąstų šerdinė mediena. Lauko dailylentes galima įsigyti švariai obliuotas ar pramoniniu būdu gruntuotas visomis išorės spalvomis. Šiurkštaus paviršiaus danga gauta skeliant lentas juostiniu pjūklu, iš kitos pusės lenta grubiai obliuota. Galinėje gaminio pusėje įpjautos išilginės rievės (išskyrus UYL profilį), kurios sumažina deformaciją, atsirandančią dėl medienos vidinės įtampos.

Gaminiai yra aukštos kokybės - sutriušusios, vabzdžių išgraužtos vietos, šakų skylės, sakų sankaupos, pamėlynavusios vietos ir užtaisymai neleistini. Lentos, džiovintos pramoniniu būdu, drėgmė neviršija 10 %. Kokybės klasė A arba aukštesnė.

Mediena vidaus apdailai

UAB „Adolitos mediena" gaminamos dailylentės ir vidaus apdailai.

Lentos - viengubo pjovimo lentos, dvigubo pjovimo lentos, lentelės

Statyboje naudojamos lentos būna dviejų tipų:
- viengubo pjovimo lentos (vieno pjovimo lentos)
- dvigubo pjovimo lentos (dviejų pjovimų lentos).

Viengubo pjovimo lentos gaunamos rąstą supjausčius išilgai viena kryptimi, tokios lentos kraštai lieka banguoti ir su žieve. Tokios lentos yra naudojamos kaip pagalbinės statybinės medžiagos laikiniems praėjimams, užtvėrimams, laikiniems statiniams. Dar viengubo pjovimo lentos (prieš tai būtinai nužievinus) naudojamos lengvų stogo dangų paklotui įrengti (pvz.: skardos). Kartais viengubo pjovimo lentos naudojamos ir apdailai, pavėsinių stogams, namo fasadui ir kt.

Dvigubo pjovimo lentos gaunamos viengubo pjovimo lentą pjaunant antrą kartą išilgai taip, kad nusipjautų abu šonai su žieve. Taip gauname lygią, normalią, stačiakampio skerspjūvio lentą. Tokių lentų pritaikymas statyboje be galo platus.

UAB „Adolitos mediena" pjaunamos šios lentos:

„Žalios", nedžiovintos lentos - paprasčiausios, ką tik išpjautos iš šviežios miško medienos, lentos. Tinka klojiniams, pagalbinėms konstrukcijoms ar laikiniems statiniams. Nedžiovinta mediena negali būti obliuojama, antiseptikuojama, dengiama priešgaisriniu tirpalu ar dažoma.

Kalibruotos lentos - tai dvigubo pjovimo lentos, perėjusios per keturpuses obliavimo stakles. Šios lentos pasižymi ypač tiksliais skerspjūvio matmenimis. Ši procedūra atliekama didesnio tikslumo reikalaujančiai produkcijai: pakalimo lentelėms, lentoms tvorai, apdailinei produkcijai ir kt.

Džiovintos lentos - tai lentos, kurios yra džiovinamos mūsų džiovyklose iki 18-20 % drėgnumo. Šios lentos statyboje dažniausiai naudojamos stogo konstrukcijoje, be to, būtinai yra džiovinamos visos paruošos dailylentėms, pakalimo lentelėms, terasinėms lentoms ar lentoms tvorai.

Obliuotos lentos - džiovintos lentos gali būti obliuojamos, taip išgaunant lygų, tikslų ir glotnų paviršių. Taip apdirbamos dažniausiai apdailai naudojamos lentos arba tik matomos išorėje jų dalys.

Antiseptikuotos lentos - antiseptikavimas, tai medienos padengimas antiseptikais- tirpalais, kurie neleidžia medienoje atsirasti įvairiems nepageidaujamiems organizmams: grybams, pelėsiams, įvairiems kenkėjams/graužikams.

Padengtos priešgaisriniu tirpalu lentos - lentos padengtos antipirenu „BAK-1". Visuose projektuose reikalaujama, kad bent stogo mediena būtų apdorojama antipirenais. Gauname gaisrininkų pažymą apie pagamintos medienos tinkamumą naudojimui konkrečiame objekte.

Tašai, tašeliai

Tašai („brusai") yra medienos gaminiai, kurių skerspjūvio plotis yra mažiau nei du kartus didesnis už aukštį. Praktiškai tašai („brusai") yra kvadratinio arba artimo kvadratiniam skerspjūviui, pvz.: 50x50, 100x120, 200x150 ir t.t.

Tašai („brusai") statybose naudojami dažniausiai, kaip atraminės ar laikančios konstrukcijos, tai dažniausiai statramsčiai, kolonos, skersiniai, ilginiai, sijos, grindų sijos („lagės") ir kt.

Priklausomai nuo naudojimo statybose pobūdžio tašai („brusai") gali būti obliuoti, džiovinti, antiseptikuoti ir padengti priešgaisriniu tirpalu (antipirenu). Išduodame gaminio atitikties deklaracijas, bei gauname pažymas priešgaisrinių reikalavimų atitikimui. (zr tekstus)

MEDIENA STOGUI

Gegnės

Dažniausiai individualių gyvenamųjų namų statyboje naudojamos dvišlaitės gegninės sistemos. Tai reiškia, kad pagrindiniai elementai laikantys stogo apkrovas yra gegnės. Geriausiai gegnėms gaminti tinka spygliuočių medžių mediena. Mūsų lentpjūvėje gegnės gaminamos iš lietuviškos medienos, pušies arba eglės. Jei reikia, gegnės džiovinamos, antiseptikuojams ir padengiamos priešgaisriniu tirpalu (antipirenu). Galime gauti pažymą medienos gaisro klasei nustatyti. Pagal STR (statybos techninį reglamentą) ir dažniausiai Jūsų projekte esančiose projektavimo sąlygose, gegnes (kaip beje ir visą stogo medieną) būtina džiovinti, antiseptikuoti ir padengti priešgaisriniu tirpalu.

Kokių išmatavimų bus gegnės, priklauso nuo stogo nuolydžio, atstumo tarp gegnių atramos taškų, skaičiuojamosios stogo apkrovos ir atstumo tarp gegnių eilių. Atstumai tarp gegnių parenkami atsižvelgiant į grebėstų matmenis, stoglangių matmenis ir akmens vatos plotį. Paprastai atstumai tarp gegnių būna 800 - 1000 mm. Gegnių matmenys parenkami skaičiavimais, bet praktiškai gegnės plotis negali būti mažesnis nei 50 mm. Gegnės aukštis parenkamas pagal aukščiau minėtus kriterijus, tap pat žinoma skaičiavimais, kuriuos turėtų atlikti konstruktorius. Gegnės aukštis paprastai būna 150 - 250 mm. Dažniausiai pasitaikantis gegnės matmuo 50x200 mm.

Murlotai

Murlotai („mūrtašiai") - viršutiniai sienos rąstai, į kuriuos remiasi gegnės. Murlotai naudojami stogo konstrukcijos apkrovų namo sienoms suvienodinimui. Paprastai jie nebūna mažesnių matmenų nei 100x100 mm. Dažniausiai naudojami 150x150 mm., 200x200 mm. arba 150x200 mm. Patvariausia konstrukcija gaunama, kai sumūrytame name (blokelių, plytų) prieš murzotus betonuojamas monolitinis žiedas, paprastai 15-20 cm. aukščio, kuriame įbetonuojami 12-16 mm. diametro metaliniai varžtai, kurie išdėstomi 70-100 cm atstumu vienas nuo kito. Jų pagalba murlotai priveržiami prie betoninio žiedo. Svarbu po murlotu pakloti hidroizoliaciją (gali būti du sluoksniai „ruberoido") ir priveržti panaudojant plačias poveržles. Jie dažniausiai sujungiami tvirtinimo kampais.


Išilginiai grebėstai („makaronai")


Išilginiai grebėstai („makaronai") šlaitinio stogo konstrukcijoje yra būtini dėl kelių priežasčių. Visų pirma, išilginiai grebėstai užtikrina pakankamą oro cirkuliaciją po stogo danga ( žinoma, jeigu stogas yra sumontuotas teisingai). Be to, išilginio grebėsto pagalba suformuotas tarpas tarp grebėstų ir stogo plėvelės leidžia laisvai nutekėti atsiradusiam kondensatui. Taigi, ar darote čerpinį stogą ir naudojate tašus grebėstams, ar bituminį, skardinį ar kitokį lengvų dangų stogą ir naudojate lentų paklotą, išilginiai grebėstai yra būtini.

Pagal STR (statybos techninis reglamentas) reikalavimus minimalus oro tarpo dydis turi būti 20 mm. Kadangi tai minimalus reikalavimas, siūlome naudoti išilginius grebėstus bent 25 mm. aukščio, arba dar geriau 30 mm. Išilginio grebėsto plotis dažniausiai parenkamas pagal gegnę ir būna dažniausiai 50mm, 60mm, arba kartais 70mm.

Grebėstai

Grebėstai naudojami stogo dangai laikyti. Pagal stogo dangą jie būna dviejų tipų. Jei stogas „sunkus" (dažniausiai čerpinis) naudojami tašai, pvz.: 50X50, 50x60 ir kt.. Grebėstų skersmuo priklauso nuo gegnių žingsnio, stogo apkrovos ir stogo nuolydžio. Kokie tiksliai reikalingi grebėstai Jūsų atveju, Jums turėtu atsakyti konstruktorius, skaičiuojantis Jūsų stogo konstrukcijas. Jei stogas lengvas (skarda, bituminės čerpės, skardinė čerpių imitacija), naudojamas paklotas iš lentų, lentos gali būti pvz.:25x100, 25x120, 30x100 ir t.t. Lentos, priklausomai nuo dangos , kalamos su tarpais arba be jų.

Šiaip abiem atvejais tai yra grebėstai ir abiem atvejais grebėstai turi būti kalami į kiekvieną gegnę, o jei grebėstams naudojame lentas , reikėtų kalti po dvi vinis ties kiekviena gegne, nes lentos su laiku turi polinkį išsigaubti. Vinys turėtų būti naudojamos stoginės (srieginės) ir turėtų būti pakankamai įgilintos į gegnę. Pvz.: jei grebėstas - 50x50, išilginis grebėstas - 50x30, tai vinis reikėtų naudoti 120mm., jas įgilinant 50mm. į gegnę.

Pakalimo lentelės

„Pakalimas" - tai šlaitinio stogo karnizo (atbrailos) ir frontono juostos apkalimas dailylentėmis (pakalimo lentelės) ar lentomis. Paprastai, kaip pakalimo lentelės naudojamos tos pačios lauko dailylentės (stačiakampio ar rombo skerspjūvio, tik jokiu būdu ne su „špuntu"). Pakalimo lentelės turi būti džiovintos, dažniausiai statytojai nori obliuotų, nors kartais prie bendro namo eksterjero puikiai dera ir neobliuotos, grubios faktūros pakalimo lentelės. Tarp lentelių rekomenduojama palikti tarpelius laisvai orui patekti į stogo konstrukciją, taip ir pačios pakalimo lentelės ilgiau išlaikys nepakitusią būseną. Pakalimo lenteles rekomenduojama dažyti bent du kartus kokybiškais fasadiniais dažais, pirmą kartą dažant „ant žemės" iš visų pusių, antrą kartą jas sukalus į vietą. Pats „pakalimas" daromas dviem pagrindiniais būdais: tiesiog apkalant gegnes (ar priegegnes) pakalimo lentelėmis, arba suformuojant „dėžę, statmeną sienai ir ją apkalant lentelėmis.

 Statybine_mediena_3

Mūsų partneriai
asepas
statybu_lyga
remmers