Mediena stogams

Mūsų parduodama mediena stogui pjaunama iš lietuviškos medienos: pušies, eglės. 

Siūlome visą spektrą medienos produkcijos, skirtos stogui dengti, t.y.: 
- Gegnės, 
- Murlotai, 
- Išilginiai grebėstai („makaronai")
- Grebėstai
- Pakalimo lentelės
 
Užsakymus dėl medienos stogams priimame telefonu:  +370 650 20102


Gegnės
Dažniausiai individualių gyvenamųjų namų statyboje naudojamos dvišlaitės gegninės sistemos. Tai reiškia, kad pagrindiniai elementai laikantys stogo apkrovas yra gegnės. Geriausiai gegnėms gaminti tinka spygliuočių medžių mediena. Mūsų lentpjūvėje gegnės gaminamos iš lietuviškos medienos, pušies arba eglės. Jei reikia, gegnės džiovinamos, antiseptikuojams ir padengiamos priešgaisriniu tirpalu (antipirenu). Galime gauti pažymą medienos gaisro klasei nustatyti. Pagal STR (statybos techninį reglamentą) ir dažniausiai Jūsų projekte esančiose projektavimo sąlygose, gegnes (kaip beje ir visą stogo medieną) būtina džiovinti, antiseptikuoti ir padengti priešgaisriniu tirpalu. 

Kokių išmatavimų bus gegnės, priklauso nuo stogo nuolydžio, atstumo tarp gegnių atramos taškų, skaičiuojamosios stogo apkrovos ir atstumo tarp gegnių eilių. Atstumai tarp gegnių parenkami atsižvelgiant į grebėstų matmenis, stoglangių matmenis ir akmens vatos plotį. Paprastai atstumai tarp gegnių būna 800 - 1000 mm. Gegnių matmenys parenkami skaičiavimais, bet praktiškai gegnės plotis negali būti mažesnis nei 50 mm. Gegnės aukštis parenkamas pagal aukščiau minėtus kriterijus, tap pat žinoma skaičiavimais, kuriuos turėtų atlikti konstruktorius. Gegnės aukštis paprastai būna 150 - 250 mm. Dažniausiai pasitaikantis gegnės matmuo 50x200 mm.

Murlotai
Murlotai („mūrtašiai") - viršutiniai sienos rąstai, į kuriuos remiasi gegnės. Murlotai naudojami stogo konstrukcijos apkrovų namo sienoms suvienodinimui. Paprastai jie nebūna mažesnių matmenų nei 100x100 mm. Dažniausiai naudojami 150x150 mm., 200x200 mm. arba 150x200 mm. Patvariausia konstrukcija gaunama, kai sumūrytame name (blokelių, plytų) prieš murzotus betonuojamas monolitinis žiedas, paprastai 15-20 cm. aukščio, kuriame įbetonuojami 12-16 mm. diametro metaliniai varžtai, kurie išdėstomi 70-100 cm atstumu vienas nuo kito. Jų pagalba murlotai priveržiami prie betoninio žiedo. Svarbu po murlotu pakloti hidroizoliaciją (gali būti du sluoksniai „ruberoido") ir priveržti panaudojant plačias poveržles. Jie dažniausiai sujungiami tvirtinimo kampais.

Išilginiai grebėstai („makaronai")

Išilginiai grebėstai („makaronai") šlaitinio stogo konstrukcijoje yra būtini dėl kelių priežasčių. Visų pirma, išilginiai grebėstai užtikrina pakankamą oro cirkuliaciją po stogo danga ( žinoma, jeigu stogas yra sumontuotas teisingai). Be to, išilginio grebėsto pagalba suformuotas tarpas tarp grebėstų ir stogo plėvelės leidžia laisvai nutekėti atsiradusiam kondensatui. Taigi, ar darote čerpinį stogą ir naudojate tašus grebėstams, ar bituminį, skardinį ar kitokį lengvų dangų stogą ir naudojate lentų paklotą, išilginiai grebėstai yra būtini. 

Pagal STR (statybos techninis reglamentas) reikalavimus minimalus oro tarpo dydis turi būti 20 mm. Kadangi tai minimalus reikalavimas, siūlome naudoti išilginius grebėstus bent 25 mm. aukščio, arba dar geriau 30 mm. Išilginio grebėsto plotis dažniausiai parenkamas pagal gegnę ir būna dažniausiai 50mm, 60mm, arba kartais 70mm.

Grebėstai

Grebėstai naudojami stogo dangai laikyti. Pagal stogo dangą jie būna dviejų tipų. Jei stogas „sunkus" (dažniausiai čerpinis) naudojami tašai, pvz.: 50X50, 50x60 ir kt.. Grebėstų skersmuo priklauso nuo gegnių žingsnio, stogo apkrovos ir stogo nuolydžio. Kokie tiksliai reikalingi grebėstai Jūsų atveju, Jums turėtu atsakyti konstruktorius, skaičiuojantis Jūsų stogo konstrukcijas. Jei stogas lengvas (skarda, bituminės čerpės, skardinė čerpių imitacija), naudojamas paklotas iš lentų, lentos gali būti pvz.:25x100, 25x120, 30x100 ir t.t. Lentos, priklausomai nuo dangos , kalamos su tarpais arba be jų.

Šiaip abiem atvejais tai yra grebėstai ir abiem atvejais grebėstai turi būti kalami į kiekvieną gegnę, o jei grebėstams naudojame lentas , reikėtų kalti po dvi vinis ties kiekviena gegne, nes lentos su laiku turi polinkį išsigaubti. Vinys turėtų būti naudojamos stoginės (srieginės) ir turėtų būti pakankamai įgilintos į gegnę. Pvz.: jei grebėstas - 50x50, išilginis grebėstas - 50x30, tai vinis reikėtų naudoti 120mm., jas įgilinant 50mm. į gegnę. 

Pakalimo lentelės

„Pakalimas" - tai šlaitinio stogo karnizo (atbrailos) ir frontono juostos apkalimas dailylentėmis (pakalimo lentelės) ar lentomis. Paprastai, kaip pakalimo lentelės naudojamos tos pačios lauko dailylentės (stačiakampio ar rombo skerspjūvio, tik jokiu būdu ne su „špuntu"). Pakalimo lentelės turi būti džiovintos, dažniausiai statytojai nori obliuotų, nors kartais prie bendro namo eksterjero puikiai dera ir neobliuotos, grubios faktūros pakalimo lentelės. Tarp lentelių rekomenduojama palikti tarpelius laisvai orui patekti į stogo konstrukciją, taip ir pačios pakalimo lentelės ilgiau išlaikys nepakitusią būseną. Pakalimo lenteles rekomenduojama dažyti bent du kartus kokybiškais fasadiniais dažais, pirmą kartą dažant „ant žemės" iš visų pusių, antrą kartą jas sukalus į vietą. Pats „pakalimas" daromas dviem pagrindiniais būdais: tiesiog apkalant gegnes (ar priegegnes) pakalimo lentelėmis, arba suformuojant „dėžę, statmeną sienai ir ją apkalant lentelėmis.
mediena_stogui
Mūsų partneriai
asepas
statybu_lyga
remmers